Milano - Torino | ITA | 1.HC
Verfasst: 25. Mär 2024, 20:41
Team Jayco AlUla
Arvid de Kleijn (Ned) [JAY]
Pascal Ackermann (Ger) [JAY]
Ryan Gibbons (Rsa) [JAY]
Alex Molenaar (Ned) [JAY]
James Oram (Nzl) [JAY]
Barnabás Peák (Hun) [JAY]
Maikel Zijlaard (Ned) [JAY]
Soudal - Quick Step
Gil Gelders (Bel) [SOQ]
Tord Gudmestad (Nor) [SOQ]
Arthur Kluckers (Lux) [SOQ]
Fabian Lienhard (Sui) [SOQ]
Mathias Vacek (Cze) [SOQ]
Axel van der Tuuk (Ned) [SOQ]
Søren Wærenskjold (Nor) [SOQ]
VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
Andrea Vendrame (Ita) [VBF]
Gianluca Brambilla (Ita) [VBF]
Lilian Calmejane (Fra) [VBF]
Derek Gee (Can) [VBF]
Mulu Hailemichael (Eth) [VBF]
José Félix Parra (Esp) [VBF]
Simone Petilli (Ita) [VBF]
Astana Qazaqstan Development Team
Emil Herzog (Ger) [AS2]
Alexander Hajek (Aut) [AS2]
Noa Isidore (Fra) [AS2]
Vadim Pronskiy (Kaz) [AS2]
Santiago Umba (Col) [AS2]
Baptiste Vadic (Fra) [AS2]
Frederik Wandahl (Den) [AS2]
Burgos - BH
Alberto Bettiol (Ita) [BBH]
Cesare Benedetti (Pol) [BBH]
Giacomo Nizzolo (Ita) [BBH]
Eduard Prades (Esp) [BBH]
Salvatore Puccio (Ita) [BBH]
Riley Sheehan (Usa) [BBH]
Team Corratec - Selle Italia
Piotr Brozyna (Pol) [COR]
Matteo Fabbro (Ita) [COR]
Mateusz Gajdulewicz (Pol) [COR]
Michal Kwiatkowski (Pol) [COR]
Alessandro Monaco (Ita) [COR]
Mark Padun (Ukr) [COR]
Davide Persico (Ita) [COR]
Intermarché - Wanty
Cedrik Christophersen (Nor) [IWA]
Jack Haig (Aus) [IWA]
Charlie Paige (Gbr) [IWA]
Riley Pickrell (Can) [IWA]
Kevin Vermaerke (Usa) [IWA]
Giacomo Villa (Ita) [IWA]
EF Education - EasyPost
Tobias Johannessen (Nor) [EFE]
Álex Martín (Esp) [EFE]
Sylvain Moniquet (Bel) [EFE]
Davide Piganzoli (Ita) [EFE]
Matthew Riccitello (Usa) [EFE]
Johannes Staune-Mittet (Nor) [EFE]
Filippo Zana (Ita) [EFE]
Team Novo Nordisk
Santiago Buitrago (Col) [TNN]
Sebastian Berwick (Aus) [TNN]
Thomas Gloag (Gbr) [TNN]
Matevz Govekar (Slo) [TNN]
Reuben Thompson (Nzl) [TNN]
Elia Viviani (Ita) [TNN]
Q36.5 Pro Cycling Team
Matej Mohoric (Slo) [Q36]
Kevin Colleoni (Ita) [Q36]
Davide Formolo (Ita) [Q36]
Marco Frigo (Ita) [Q36]
Jacopo Mosca (Ita) [Q36]
Gianni Moscon (Ita) [Q36]
Christian Scaroni (Ita) [Q36]
Israel - Premier Tech
Davide Cimolai (Ita) [IPT]
Stefano Oldani (Ita) [IPT]
Simone Velasco (Ita) [IPT]
Alessandro Verre (Ita) [IPT]
Samuele Zoccarato (Ita) [IPT]
Team Total Energies
Clement Champoussin (Fra) [TEN]
David Gaudu (Fra) [TEN]
Romain Grégoire (Fra) [TEN]
Donavan Grondin (Fra) [TEN]
Lenny Martinez (Fra) [TEN]
Jaka Primozic (Slo) [TEN]
Brieuc Rolland (Fra) [TEN]
Polti - Kometa
Andrea Bagioli (Ita) [PTK]
Vincenzo Albanese (Ita) [PTK]
Walter Calzoni (Ita) [PTK]
Jarrad Drizners (Aus) [PTK]
Alessandro Fancellu (Ita) [PTK]
Ignatas Konovalovas (Ltu) [PTK]
Alessio Martinelli (Ita) [PTK]
Arvid de Kleijn (Ned) [JAY]
Pascal Ackermann (Ger) [JAY]
Ryan Gibbons (Rsa) [JAY]
Alex Molenaar (Ned) [JAY]
James Oram (Nzl) [JAY]
Barnabás Peák (Hun) [JAY]
Maikel Zijlaard (Ned) [JAY]
Soudal - Quick Step
Gil Gelders (Bel) [SOQ]
Tord Gudmestad (Nor) [SOQ]
Arthur Kluckers (Lux) [SOQ]
Fabian Lienhard (Sui) [SOQ]
Mathias Vacek (Cze) [SOQ]
Axel van der Tuuk (Ned) [SOQ]
Søren Wærenskjold (Nor) [SOQ]
VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
Andrea Vendrame (Ita) [VBF]
Gianluca Brambilla (Ita) [VBF]
Lilian Calmejane (Fra) [VBF]
Derek Gee (Can) [VBF]
Mulu Hailemichael (Eth) [VBF]
José Félix Parra (Esp) [VBF]
Simone Petilli (Ita) [VBF]
Astana Qazaqstan Development Team
Emil Herzog (Ger) [AS2]
Alexander Hajek (Aut) [AS2]
Noa Isidore (Fra) [AS2]
Vadim Pronskiy (Kaz) [AS2]
Santiago Umba (Col) [AS2]
Baptiste Vadic (Fra) [AS2]
Frederik Wandahl (Den) [AS2]
Burgos - BH
Alberto Bettiol (Ita) [BBH]
Cesare Benedetti (Pol) [BBH]
Giacomo Nizzolo (Ita) [BBH]
Eduard Prades (Esp) [BBH]
Salvatore Puccio (Ita) [BBH]
Riley Sheehan (Usa) [BBH]
Team Corratec - Selle Italia
Piotr Brozyna (Pol) [COR]
Matteo Fabbro (Ita) [COR]
Mateusz Gajdulewicz (Pol) [COR]
Michal Kwiatkowski (Pol) [COR]
Alessandro Monaco (Ita) [COR]
Mark Padun (Ukr) [COR]
Davide Persico (Ita) [COR]
Intermarché - Wanty
Cedrik Christophersen (Nor) [IWA]
Jack Haig (Aus) [IWA]
Charlie Paige (Gbr) [IWA]
Riley Pickrell (Can) [IWA]
Kevin Vermaerke (Usa) [IWA]
Giacomo Villa (Ita) [IWA]
EF Education - EasyPost
Tobias Johannessen (Nor) [EFE]
Álex Martín (Esp) [EFE]
Sylvain Moniquet (Bel) [EFE]
Davide Piganzoli (Ita) [EFE]
Matthew Riccitello (Usa) [EFE]
Johannes Staune-Mittet (Nor) [EFE]
Filippo Zana (Ita) [EFE]
Team Novo Nordisk
Santiago Buitrago (Col) [TNN]
Sebastian Berwick (Aus) [TNN]
Thomas Gloag (Gbr) [TNN]
Matevz Govekar (Slo) [TNN]
Reuben Thompson (Nzl) [TNN]
Elia Viviani (Ita) [TNN]
Q36.5 Pro Cycling Team
Matej Mohoric (Slo) [Q36]
Kevin Colleoni (Ita) [Q36]
Davide Formolo (Ita) [Q36]
Marco Frigo (Ita) [Q36]
Jacopo Mosca (Ita) [Q36]
Gianni Moscon (Ita) [Q36]
Christian Scaroni (Ita) [Q36]
Israel - Premier Tech
Davide Cimolai (Ita) [IPT]
Stefano Oldani (Ita) [IPT]
Simone Velasco (Ita) [IPT]
Alessandro Verre (Ita) [IPT]
Samuele Zoccarato (Ita) [IPT]
Team Total Energies
Clement Champoussin (Fra) [TEN]
David Gaudu (Fra) [TEN]
Romain Grégoire (Fra) [TEN]
Donavan Grondin (Fra) [TEN]
Lenny Martinez (Fra) [TEN]
Jaka Primozic (Slo) [TEN]
Brieuc Rolland (Fra) [TEN]
Polti - Kometa
Andrea Bagioli (Ita) [PTK]
Vincenzo Albanese (Ita) [PTK]
Walter Calzoni (Ita) [PTK]
Jarrad Drizners (Aus) [PTK]
Alessandro Fancellu (Ita) [PTK]
Ignatas Konovalovas (Ltu) [PTK]
Alessio Martinelli (Ita) [PTK]